اصفهان، خیابان حکیم نظامی، ابتدای خیابان محتشم کاشانی (دقیقی)، جنب MRI سپاهان، ساختمان معین، طبقه چهارم

درمان کمردرد با مگنت تراپی : بالا بردن سطح انرژی و آزادسازی اندورفین

کمر درد شایع ‌ترین اختلالی است که زنان و مردان را در همه سنین درگیر می‌کند. کمردرد به علت بیماری یا آسیب دیدگی دیسک از قبیل بیرون زدگی دیسک یا آسیب دیدگی مفاصل بین مهره‌ها از قبیل تحلیل رفتگی آنها و بیماری استئوآرتریت مفاصل فاست یا اختلالات دیگر به وجود می‌آید. اگرچه کمردرد علل متعددی دارد می‌توان به خوبی به درمان و کنترل آن پرداخت. مگنت تراپی یک روش درمانی جامع است که معمولاً برای تسکین درد کمر نتایج خوبی را به وجود می‌آورد. این روش درمانی با مزایای متعددی همراه است. مگنت تراپی از انرژی طبیعی مغناطیسی که برای حیات و سلامت انسان ضروری است استفاده می‌نماید. بدن ما تحت تاثیر یک میدان مغناطیسی بزرگ قرار دارد و در صورتی که تعادل آن به هم بخورد دچار بیماری خواهیم شد. این میدان مغناطیسی توسط همه موجودات زنده تولید می‌‌شود. اکنون که با این مسئله آشنا شدید نباید تعجب کنید. می‌‌توان از انرژی مغناطیسی زیست پذیر برای درمان انواع مختلف اختلالات استفاده کرد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در ارتباط با جلسات مگنت تراپی کمردرد در اختیار شما قرار دهیم.

 علل کمر درد چیست؟ 


علل کمر درد چیست؟

 

هنوز علل بروز کمر درد به طور کامل مشخص نشده است. تعداد زیادی از افرادی که دچار کمردرد هستند هیچ گونه آسیب جدی به ستون فقرات آنها وارد نشده است. مرد حاصل از کمر درد می‌تواند به آسیب دیدگی عضله، رباط و مفاصل ارتباط داشته باشد. برخی از علل شایع کمردرد به شرح زیر می‌باشد:

 • آرتروز- استئوآرتریت و اسپوندیلیت آنکیلوزان شایع ترین آرتروز محسوب می‌‌شوند که باعث بروز کمردرد خواهد شد.
 • کشیدگی عضله و رباط- در صورتی که کمر شما دچار بیماری است یا که دچار اختلالات زمینه ای هستید احتمال آسیب دیدگی بافت نرم است به کشیدگی یا پارگی رباط و پیچ خوردگی مفاصل و تاندون وجود دارد. کشیدگی رباط یا عضله می‌‌تواند باعث پارگی بافت نرم شود. وارد شدن بسیار زیاد انجام دادن حرکات تکراری باعث آسیب دیدگی عضله خواهد شد.
 • سیاتیک زمانی به وجود می‌‌آید که عصبی کرد قسمت پایین کمر به سمت پاها هدایت می‌‌کند به علت بیرون زدگی یکی از مهره‌های ستون فقرات تحت فشار قرار بگیرد.
 • پوکی استخوان به وضعیتی گفته می‌‌شود که تراکم و قدرت استخوان کاهش پیدا می‌‌کند. در چنین حالتی مهره‌ها نیز دچار پوکی استخوان می‌شوند و شکننده خواهند شده به طوری که به راحتی دچار شکستگی می‌شود. در چنین شرایطی درد کمر به شکستگی مهره ارتباط دارد.
 • یکی از عوارض جانبی استرس افزایش گرفتگی عضله است که این وضعیت باعث بروز خستگی، سفتی و درد خواهد شد.
 • نامناسب بودن حالت بدن، پوکی استخوان در اختلالات ژنتیکی از قبیل کیفوز (که به انحنای غیرطبیعی قسمت فوقانی کمر گفته می‌‌شود) و اسکولیوز (که به انحنای ستون فقرات به یک طرف می‌گویند) می‌تواند باعث بروز کمر درد شوند و فشار بسیار زیادی را به ساختارهای ستون فقرات وارد کنند.
 • درد مزمن و مداوم کمر می‌‌تواند با بروز مفاصل فاست و تحلیل رفتگی دیسک بین مهره‌ها ارتباط داشته باشد. با این حال ممکن است افراد مبتلا به این اختلال دچار هیچ گونه دردی نشود.
 • به ندرت کمردرد می‌تواند نشان دهنده شکستگی ستون فقرات، تومور یا عفونت ستون فقرات باشد. پزشک بررسی علائم نشانه‌های مرتبط با بیماری شما خواهد پرداخت تا بتواند به یک تشخیص صحیح دست پیدا کند.
 • فیبرومیالژی اختلالی است که پزشکان به خوبی آن را درک نکرده اند اما می‌تواند باعث بروز درد در سراسر بدن شود و شما را دچار کمردرد نماید. تحقیقات بر روی بررسی ماهیت درد ناشی از این اختلال ادامه دارد و اکثر پزشکان معتقدند که این وضعیت به علت ناهنجاری‌های سیستم عصبی به وجود می‌آید.

مگنت تراپی برای کمردرد 


مگنتیک تراپی که از آن تحت عنوان مگنت تراپی یا بیومگنتیک تراپی یاد می‌شود روشی است که از میدان مغناطیسی به منظور بهبود آسیب دیدگی استفاده می‌کند تا بدن از مزایای حاصل از درمان بهره‌مند شود. منظور از مگنت تراپی یک میدان مغناطیسی معمولی نیست. مگنت تراپی به یک روش درمانی گفته می‌شود که با هدف بهبود ذهن و جسم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مگنت تراپی با بهبود میدان انرژی طبیعی بدن می‌‌تواند سطح گردش خون را افزایش دهد به ترتیب اکسیژن بیشتری به سلول‌های نقاط مختلف ارسال شود. روش درمانی باعث کاهش استرس و درد می‌شود و سرعت بهبودی را افزایش می‌دهد و باعث کند شدن روند بیماری خواهد شد. تعداد زیادی از ورزشکاران حرفه ای از این روش به منظور بهبود عملکرد خود و افزایش استقامت شان استفاده می‌کنند. استفاده از مگنت تراپی باعث کوتاه شدن دوران بهبود خواهد شد. ورزشکاران حرفه ای از این روش به عنوان یک روش طبیعی برای تسکین درد و سرعت بهبود آسیب ورزشی استفاده می‌کنند.

 مگنت تراپی سطح تولید انرژی را افزایش می‌دهد 


اگر شما دچار علائم و نشانه‌های حاصل از کمبود اندروفین هستید می‌‌توانید از مگنت تراپی برای بهبود شرایط خود استفاده کنید. یا اگر دچار برخی علائم هستید و نمی‌توانید علت آن چیست از این روش درمانی بهره بگیرید. شواهد و مدارک متعددی وجود دارد که نشان می‌‌دهد مگنت تراپی باعث افزایش سطح تولید اندروفین در بدن می‌شود. اندروفین یک نوع مسکن طبیعی در بدن انسان است. این هورمون کنترل کننده درد توسط بدن تولید می‌شود. اندروفین با گیرنده‌های مسکن در مغز پیوند می‌دهد و از احساس درد جلوگیری می‌نماید.ا گرچه این وضعیت عملکردی شبیه اثرگذاری داروهای مسکن از قبیل اکسی کدون یا مورفین به وجود می‌آید. از اندروفین تحت عنوان هورمون شادی یاد می‌شود زیرا این مسکن طبیعی توسط بدن تولید می‌‌شود و هیچ گونه عوارض جانبی جدی ندارد. پس از استفاده از مگنت تراپی در نقاط سوزنی سطح تولید اندروفین تا ۴۸ درصد افزایش پیدا می‌‌کند. به طوری طبیعی حدود ۲۰۰ نقطه سوزنی در بدن انسان وجود دارد. حتی زمانی که مگنت به صورت هدفمند روی بدن و روی نقاط سوزنی قرار دادن می‌شود می‌‌‌تواند یک یا چند عدد از این نقاط را هدف قرار دهد و بدن را وادار کند به تولید اندورفین بپردازد. به همین دلیل تعداد زیادی از افرادی که تحت درمان با این روش قرار می‌گیرند شاهد کنترل درد خود خواهند بود.

 چگونه از مگنت تراپی برای کنترل استفاده می‌شود؟ 


به منظور استفاده از این روش درمانی باید مگنت‌ها روی سطح نقاط دردناک قرار بگیرند به نحوی که به‌ خوبی با پوست تماس داشته باشند. می‌توان مگنت‌ها را به صورت ساده روی سطح پوست قرار داد یا آنها را به کمک بانداژ روی ناحیه دردناک قرار داد. استفاده از مگنت تراپی برای اهداف پزشکی در انواع مختلف از قبیل کمربند، پد، بریس، جواهرات و انواع مختلف دیگر طراحی شده است. پزشک می‌تواند با توجه به ناحیه دردناک بدن از یک نوع مناسب استفاده کنند. انواع مختلفی از محصولات مغناطیسی وجود دارد که می‌‌توان به منظور کنترل درد در برخی اختلالات خاص از آنها استفاده کرد. کاربرد ویژه مگنت تراپی با توجه به نوع محصول مورد استفاده و اختلالات بیمار مشخص می‌گردد.

 آیا مگنت تراپی خطر دارد؟


در حال حاضر تحقیقات متعددی در ارتباط با استفاده از مگنت تراپی انجام شده است و پزشکان از آن به عنوان یک مدالیته درمانی مکمل یاد می‌‌کنند. استفاده از مگنت تراپی برای درمان درد نباید جایگزین روش‌های درمانی متداول باشد. تشخیص صحیح و درمان مناسب به نوبه خود اهمیت دارند. از مگنت تراپی به عنوان یک روش درمانی ایمن و بی خطر یاد می‌شود.

آیا مگنت تراپی برای همه‌ی افراد مناسب است؟ 


هنگامی که مگنت‌ها روی سطح پوست قرار داده می‌شوند هیچ گونه مشکلی را برای بیمار به وجود نخواهد آورد با این حال استفاده از آنها برای همه افراد توصیه نمی‌شود به ویژه در بیمارانی که از ایمپلنت یا وسایلی مانند پیس میکر استفاده می‌کنند زیرا مگنت تراپی باعث اختلال در عملکرد این وسایل خواهد شد. متخصصینی که در زمینه مگنت تراپی تخصص دارند می‌توانند در خصوص استفاده از مگنت برای کنترل درد به بیمار خود کمک کنند. گاهی اوقات پزشک پیشنهاد می‌‌دهد که مگنت‌ها روی نقاط ماشه ای خاص قرار بگیرند سپس زمان لازم برای درمان را مشخص خواهد کرد. در صورتی که بیمار نتیجه مطلوبی را از این روش درمانی به دست نیاورد باید به کمک روش‌های دیگر به تسکین درد خود بپردازد.

چطوراز کمردرد پس از مگنت تراپی پیشگیری کنیم؟ 


چطوراز کمردرد پس از مگنت تراپی پیشگیری کنیم

 

تقویت ستون فقرات، عضلات کمر و راه‌های پیشگیری از کمردرد:

 • ورزش منظم و حتی ورزش کردن در پارک به مدت ۴۵ دقیقه می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود تناسب اندام و افزایش سطح سلامت شود. ورزش سبک از قبیل شنا یا پیاده روی مخصوص عضلات و مفاصل بدن هستند.
 • داشتن رژیم غذایی سالم علاوه بر آن که باعث حفظ تناسب اندام می‌شود از چاقی و اضافه وزن نیز جلوگیری می‌کند تا فشار کمتری به کمر وارد گردد.
 • در هنگام برداشتن اشیا باید از روش‌های مناسب استفاده کرد. در این شرایط به جای آن که کمر خود را خم نمایید باید از زانوهای خود استفاده کنید تا فشار کمتری به کمر وارد گردد.
 • هنگام حمل کردن اشیا باید کاملا دقت کنید و آنها را نزدیک بدن خود نگه دارید تا به این ترتیب از کشیده شدن بازوها جلوگیری شود.
 • همیشه ورزش کنید و فعالیت جسمانی داشته باشید. افرادی که به واسطه شغلی که دارند مدت‌طولانی می‌نشیند باید از هر فرصتی برای قدم زدن و ورزش کردن استفاده کنند به عنوان مثال به جای استفاده از آسانسور از پله بالا بروند، هر چند دقیقه یک بار بنشیند یا در هنگام صحبت با گوشی موبایل بایستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس