اصفهان، خیابان حکیم نظامی، خیابان شریعتی غربی،  نبش کوچه 16، جنب مسجد اما حسن عسکری، طبقه اول

اصفهان، خیابان حکیم نظامی، خیابان شریعتی غربی،  نبش کوچه 16، جنب مسجد اما حسن عسکری، طبقه اول

بهترین متخصص کایروپراکتیک در اصفهان :روش‌های درمان کایروپراکتیک

روش کایروپراکتیک، یک درمان پزشکی کاملا طبیعی برای بسیاری از عارضه‌های عضلانی مفصلی است که روی سلامت کلی متمرکز است. فلسفه متخصص کایروپراکتیک این است که ناصحیح ستون بودن فقرات می‌تواند بر سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر منفی بگذارد و افراد را مستعد ابتلا به بیماری و درد کند. درمان توسط متخصص کایروپراکتیک، بدون انجام عمل جراحی یا تجویز دارو صورت می‌گیرد. علاوه بر این، متخصص کایروپراکتیک با بیماران در شیوه زندگی کلی خود کار می‌کنند، و راهنمایی‌هایی در مورد ورزش، تغذیه و عادت‌های خواب ارائه می‌دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره­‌ی بهترین متخصص کایروپراکتیک در اصفهان و یا رزرو نوبت در مطب دکتر سلمان فلاح با شماره تلفن­‌های 03136252857 تماس حاصل فرمایید.

 

در چه صورت باید به متخصص کایروپراکتیک مراجعه کرد؟


در چه صورت باید به متخصص کایروپراکتیک مراجعه کرد

 از آنجایی که متخصص درمان دستی از حرکات دست، ماساژ درمانی و تمرینات ورزشی توانبخشی برای درمان تعداد زیادی از افراد مبتلا به اختلالات مختلف از قبیل مشکلات ستون فقرات استفاده می‌کند تعداد زیادی از بیماران شاهد بهبود خود خواهند بود. می‌توان از درمان دستی برای بهبود اختلالات زیر استفاده کرد:

 • درد حاصل از آرتروز
 • درد کمر
 • درد شانه و درد گردن
 • سفتی مفاصل، درد و ناراحتی
 • درد عضلانی
 • آسیب دیدگی ناشی از ورزش
 • درد مرتبط با بارداری
 • نامناسب بودن حالت بدن یا اختلالات مرتبط با ستون فقرات
 • سردردهای میگرنی

 هدف از کاربرد حرکات دست و اعمال فشار بر روی مفاصل ستون فقرات و سایر مفاصل بدن که حرکت مناسبی ندارند این است که درد بدن بهبود پیدا کند. متخصص کایروپراکتیک به کمک حرکات دست خود و افزایش توانایی حرکتی یک ناحیه کمک می‌کند تا بیمار به سطح مناسبی از سلامت و قابلیت حرکتی برسد. متخصص کایروپراکتیک از یک روش درمانی جامع برای کمک به بیمار استفاده می‌‌کند، علت اصلی بروز مشکل و بیماری فرد را مشخص می‌نماید و سپس به درمان علائم او خواهد پرداخت. معمولاً هدف از طراحی برنامه درمان این است که فرایند طبیعی ترمیم شدن بدن آغاز شود و بیمار نیازی به انجام عمل جراحی یا مصرف دارو نداشته باشد.

کار متخصص کایروپراکتیک چیست؟ 


کار متخصص کایروپراکتیک چیست؟

متخصص کایروپراکتیک تمامی‌وظایف زیر را برای درمان بیمار بر عهد دار است:

 • ارزیابی دقیق سابقه پزشکی بیمار از قبیل کسب اطلاعات لازم در خصوص آسیب دیدگی در گذشته، سابقه جراحی و اطلاعات لازم در خصوص سبک زندگی و سطح عمومی‌ سلامت بیمار
 • انجام معاینه جسمانی، تمرکز بر حالت ستون فقرات و بررسی دامنه حرکات آن
 • درخواست عکسبرداری توسط اشعه ایکس در صورت نیاز
 • در صورت نیاز بررسی سطح فشار خون و درخواست آزمایش خون
 • طراحی یک برنامه درمانی متناسب با شرایط بیمار
 • استفاده از حرکات دست یا تجهیزات مخصوص به منظور بهبود مطابقت مفاصل ستون فقرات و سایر اندام‌ها
 • استفاده از روش‌های مخصوص درمان بافت نرم از قبیل ماساژ درمانی
 • ارائه اطلاعات لازم و آموزش به بیمار در ارتباط با انجام تمرینات ورزشی توانبخشی به منظور تسریع فرآیند بهبود و استفاده از روش‌های مخصوص به منظور ارتقاء سطح سلامت بیمار
 • بررسی دقیق شرایط بیمار و گزارش سایر پزشکان
 • همکاری با سایر پزشکان و ارجاع دادن بیمار به سایر متخصصین در صورت نیاز

بهترین متخصص کایروپراکتیک از چه روش‌های درمانی استفاده می‌‌کند؟


بهترین متخصص کایروپراکتیک از چه روش‌های درمانی استفاده می‌‌کند؟

متخصص کایروپراکتیک علاوه بر روش‌های مخصوص درمان دستی ستون فقرات از این روش‌ها برای تسکین درد گردن و کمر نیز استفاده می‌کند. متخصصین کایروپراکتیک علاوه بر درمان دستی ستون فقرات از روش‌های درمانی متعددی به منظور درمان درد گردن و کمر استفاده می‌کنند که برخی از این روش‌ها عبارتند از تمرینات ورزشی و کششی، تراکشن ستون فقرات، درمان بافت نرم به کمک حرکات دست، تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست، اولتراسوند تراپی، مشاوره تغذیه و رژیم غذایی و اصلاح سبک زندگی. متخصص درمان دستی نحوه ورزش کردن را به منظور تسکین درد به شما آموزش می‌دهد و در طول ورزش نیز شرایط شما را ارزیابی می‌کند تا به تدریج بهبود پیدا کنید.

 ورزش درمانی 

ورزش درمانی

 متخصص کایروپراکتیک (کایروپراکتیک ها) معمولاً به منظور تسکین درد کمر گردن و مشکلات سایر اندام‌های بدن به تجویز تمرینات کششی خاصی می‌پردازد. این تمرینات ورزشی می‌توانند به کاهش درد کمک نمایند، از تحلیل رفتگی عضله پیشگیری کنند، به افزایش سطح سلامت مفصل کمک کنند، باعث تقویت بدن شوند، به بهبود دامنه حرکات بدن کمک نمایند و از بدن در برابر آسیب دیدگی جدید کمک کنند یا از عود مجدد آسیب ایجاد شده پیشگیری نمایند. متخصص کایروپراکتیک نحوه انجام تمرینات ورزشی خاص را به بیمار آموزش می‌دهد و در طول ورزش بیمار را ارزیابی می‌‌کند تا به تدریج بیمار به سطح مناسبی از سلامت برسد. بیمار باید به طور منظم به انجام دادن تمرینات ورزشی توصیه شده بپردازد زیرا طبق ارزیابی‌های انجام شده انجام دادن تمرینات ورزشی به تسریع فرایند بهبود کمک می‌کند. به عبارت دیگر افرادی که ورزش می‌کنند در مقایسه با افرادی که ورزش نمی‌نمایند سریع تر بهبود پیدا می‌کنند.

  تمرینات کششی درمان کننده

 پس از بروز آسیب دیدگی انجام دادن تمرینات کششی درمان کننده می‌تواند از تشکیل بافت اسکار درون بافت نرم پیشگیری نماید. حتی پس از آنکه آسیب دیدگی ستون فقرات بهبود پیدا کرد انجام دادن تمرینات کششی می‌‌تواند به افزایش انعطاف پذیری بافت، افزایش توانایی حرکتی، و محافظت از بدن در برابر آسیب دیدگی جدید کمک کند. متخصص کایروپراکتیک نحوه انجام صحیح تمرینات کششی را به بیمار آموزش می‌‌دهد و کاملاً او را ارزیابی می‌‌کند تا بیمار به تدریج بهبود پیدا کند.

  تراکشن ستون فقرات

تراکشن ستون فقرات

 تعداد زیادی از متخصصین درمان دستی از تراکشن ستون فقرات استفاده می‌کنند که در این روش، دستگاه‌های تراکشن در نقاط خاصی از ستون فقرات قرار می‌‌گیرند و به کشش ستون فقرات می‌‌پردازند. این روش درمانی به آرامی ‌به ایجاد ارتعاش می‌پردازد که این امر منجر به رفع فشار از روی دیسک، کاهش فشار از روی ریشه عصب و کاهش درد خواهد شد.

 درمان بافت نرم

درمان بافت نرم

 متخصص کایروپراکتیک از انواع مختلفی از روش‌های درمانی مخصوص بافت نرم به منظور بهبود عملکرد عضله، تاندون، رباط و کپسول مفصلی استفاده می‌کند. در این روش درمانی متخصص کایروپراکتیک از حرکات فشار و کشش که تحت عنوان تکنیک آزاد سازی فعال شناخته می‌شود و به حرکت در آوردن بافت نرم به کمک دستگاه استفاده خواهد کرد.

 استفاده از مدالیته‌های فیزیوتراپی 

استفاده از مدالیته‌های فیزیوتراپی

متخصصین کایروپراکتیک (کایروپراکتیک ها) از مدالیته‌های زیر نیز برای درمان بهره‌مند می‌‌شوند:

تحریک عضله

 در این روش درمانی از جریان خفیف الکتریسیته استفاده می‌‌شود تا به کمک الکترودهایی که روی سطح پوست قرار داده می‌‌شود به نقاط خاصی از بدن ارسال گردد. انواع مختلفی از روش‌های تحریک الکتریکی وجود دارد که برخی از آنها با نتایج مثبتی در تسکین درد و کاهش التهاب همراه هستند و برخی دیگر به درمان اسپاسم عضله می‌پردازند حال آنکه برخی دیگر به منقبض کردن عضله کمک می‌‌کنند تا آتروفی عضلانی کاهش پیدا کند. برخی از انواع روش‌های تحریک الکتریکی دارای تاثیرات مختلف هستند.

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست

 دستگاه تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست یک دستگاه کوچک و قابل حمل است که می‌‌توان در منزل از آن برای کنترل درد استفاده نمود. می‌توان از قدرت مختلف جریان الکتریکی به منظور کنترل درد استفاده کرد. این روش معمولاً در آن دسته از بیمارانی که دچار درد شدید هستند توصیه می‌‌شود و معمولاً برای درد مزمن مورد استفاده قرار نمی‌‌گیرد.

اولتراسوند تراپی

 اولتراسوند تراپی یک روش درمانی برای ارسال گرما به درون بافت‌های عمیق بدن است که این فرایند از طریق امواج صدا صورت می‌گیرد. هنگامی ‌که امواج صدا به سمت بافت نرم و مفاصل بدن ارسال می‌شوند و به ایجاد یک نوع ماساژ خفیف خواهند پرداخت که این امر منجر به کاهش تورم و افزایش گردش خون، کاهش درد، سفتی و اسپاسم عضلات خواهد شد.

استفاده از کمپرس سرد و گرم

 می‌توان از کمپرس سرد و گرم به منظور درمان تعداد زیادی از اختلالات دردناک استفاده کرد. کمپرس سرد به منظور کاهش تورم و کنترل درد پس از آسیب دیدگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان از کمپرس گرم به منظور شل کردن عضلات، افزایش گردش خون و بهبود افراد مبتلا به درد مزمن کمک کرد. می‌‌توان با توجه به شرایط بیمار به طور منظم از کمپرس سرد و گرم استفاده کرد.

مشاوره تغذیه و رژیم غذایی 

مشاوره تغذیه و رژیم غذایی

 تحقیقات نشان داده است که عدم تعادل مواد مغذی و رژیم غذایی نامناسب می‌‌تواند باعث به وجود آمدن برخی بیماری‌های بسیار جدی از قبیل اختلالات قلبی، سکته مغزی، دیابت و سرطان شود. متخصص کایروپراکتیک در زمینه مشاوره تغذیه و رژیم غذایی نیز تخصص دارد. متخصص کایروپراکتیک می‌تواند به طراحی یک برنامه غذایی متناسب با نیازهای بیمار بپردازد تا به افزایش سطح سلامت او کمک کند و ریسک بروز اختلالات جدی و بیماری‌ها را به حداقل برساند.

مشاوره اصلاح سبک زندگی 

 مناسب بودن سطح سلامت چیزی فراتر از نداشتن درد یا بیماری است. سبک زندگی شما و اقداماتی که در طول روز انجام می‌دهید به طور دقیق بر سلامت شما تاثیر می‌گذارد. همه ما به خوبی می‌دانیم چه سبک زندگی ناسالم می‌تواند در آینده باعث به وجود آمدن اختلالات بسیار جدی شود. برخی از فاکتورهایی که تاثیرات منفی و سطح سلامت همراه هستند عبارتند از: ورزش نکردن به طور منظم، سیگارکشیدن، رژیم غذایی نامناسب، استرس و تنش ذهنی بیش از حد، وابستگی بیش از حد به یک دارو، مصرف بیش از حد مشروبات الکلی، نامناسب بودن حالت بدن، و بر داشتن اجسام در حالت نامناسب.

 متخصص کایروپراکتیک با بیمار در خصوص سبک زندگی ‌اش صحبت می‌‌کند و به او برای شناختن عادات ناسالم کمک خواهد کرد و سپس به ارائه استراتژی‌های لازم برای کنترل این عادات خواهد پرداخت. همانطور که می‌‌بینید متخصص کایروپراکتیک می‌تواند به انجام اقدامات متعددی بپردازد. متخصص کایروپراکتیک از مدالیته‌های درمانی مختلف به منظور کمک به بدن برای ترمیم خود و کاهش درد و یک زندگی سالم استفاده می‌کند.

 آیا درمان دستی یک روش بی خطر است؟


 تعداد زیادی از بیمارانی که برای بار اول به متخصص درمان دستی مراجعه می‌‌کنند در خصوص ماهیت این روش درمانی شک دارند که کاملاً طبیعی است و تصور می‌کنند این روش نمی‌تواند جایگزین روش‌های دارویی باشد. اما واقعیت این است که متخصص کایروپراکتیک از روش‌های درمانی مختلفی برای کمک به بهبود بیمار استفاده می‌‌کند. متخصصین کایروپراکتیک از اطلاعات دقیق مرتبط با آناتومی‌ بدن انسان و عملکرد آنها برای کسب نتایج بهتر استفاده می‌کنند. شما به عنوان بیماری که قصد دارد از خدمات کایروپراکتیک برای بهبود خود استفاده کند باید بدانید که کایروپراکتیک علاوه بر ایمنی و اثرگذاری بالا، یک روش بسیار عالی برای کمک به بیمارانی است که دچار آسیب دیدگی شده اند یا به علت درد و بیماری عملکرد طبیعی بدن خود را از دست داده اند. درمان دستی برخلاف دارودرمانی که با عوارض جانبی ناخواسته همراه است هیچ گونه عارضه جانبی ندارد. متخصص کایروپراکتیک به ارزیابی علت اصلی بروز درد یا آسیب به ایجاد شده می‌پردازد تا روند بهبودی بیمار را افزایش دهد.

 تعداد جلسات درمان چقدر است؟ 


شما به چند جلسه درمان نیاز دارید زیرا متخصص کایروپراکتیک به بدن برای ترمیم خود کمک می‌‌کند و این امر در یک جلسه محقق نخواهد شد. تعداد زیادی از مردان و زنانی که تحت درمان با این روش قرار گرفته ‌اند ادعا می‌‌کنند بهبود پیدا کرده اند و پس از جلسه اول درد آنها کاهش یافته است. اما باید بدانید که به منظور بهبود بهتر بدن و ترمیم خود باید چندین جلسه تحت درمان قرار بگیرید. متخصص کایروپراکتیک در جلسه اول مشاوره تعداد جلسات مورد نیاز برای بهبود کامل شما را مشخص خواهد کرد. معمولاً شما باید به مدت چند ماه و ۲ تا ۳ مرتبه در هفته تحت درمان قرار بگیرید که البته این مسئله با توجه به نوع مشکل شما و نیازهای خاصی که دارید متغیر خواهد بود. حتی تعداد زیادی از بیماران پس از آن که بهبود پیدا کردند ترجیح می‌‌دهند ماهی چند مرتبه تحت درمان قرار بگیرند تا درد آنها به طور کامل بهبود یابد.

مقالات اخیر

تماس